In London, Warsaw and Elsewhere. Talks and Jokes.

in london warsaw and elsewhere talks and jokes?

In London, Warsaw and Elsewhere. Talks and Jokes.
?????: Janusz Przybuła
????????????: Warszawa – Państwowe Wydawnictwo Naukowe
???: 1959
??????: djvu
???????: 350
??????: 8.2 MB
????: ??????????
???? ???????: ????????

??????:
Przypuszczam, że pan Banach, pan Adams, dr Csokonay, pan Violoni i inni nie wezmą za złe, iż powtórzono ich rozmowy podsłuchane w Londyne, Warszawie i gdzie indziej.
By miłośnikom języka angielskiego ułatwić całkowite zrozumienie tych rozmów, odsyłacze—w uproszczonym języku angielskim—wyjaśniają znaczenie tych słów i zwrotów, których często brak w wydanych w Polsce słownikach angielsko-polskich.
Idiomy, te niełatwe właściwości i odrębności językowe, oraz niektóre określenia specjalne, podano z odpowiednikami polskimi po każdej rozmowie. Polski odpowiednik powtórzonego idiomu czy określenia odszukać można za pomocą zamieszczonego na końcu skorowidza alfabetycznego.
Aczkolwiek londyński „Punch“ uparcie stara się dowieść, iż humor w Brytanii jest bardzo brytyjski, i chociaż warszawskie „Szpilki“ usiłują przekonać, że humor w Polsce jest bardzo polski, to jednak pan Wolski z Warszawy i pan Wilson z Londynu doskonale rozumieją opowiedziane sobie nawzajem dowcipy. Spróbujmy pośmiać się z nimi w Londyne, Warszawie i gdzie indziej…

UploadMirrors.com
mirror
??????: uztranslations


Leave a Comment

Translate »